Zabieg oczyszczający skórę głowy

Zabieg polega na głębokim oczyszczeniu skóry głowy z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, nagromadzonych zanieczyszczeń oraz pozostałości preparatów pielęgnacyjnych lub stylizacyjnych.

Zabieg oczyszczający skórę głowy

Zalacenia do zabiegu oczyszczenia skóry głowy

Zabieg zalecany jest w przypadku zanieczyszczonej skóry głowy, łojotoku, nadmiernego wypadania włosów, łupieżu oraz łojotokowego zapalenia skóry głowy. Rekomendowany jest również osobom, które nie mają problemów ze skórą głowy, w celach profilaktycznych, aby utrzymać odpowiednią równowagę mikrobiologiczną skóry głowy oraz zadbać o właściwą kondycję włosów.

Efektem zabiegu jest oczyszczona skóra, odblokowane ujścia mieszków włosowych, zmniejszony łojotok oraz świąd skóry głowy a włosy są odbite od nasady.

Etapy zabiegu oczyszczenia skóry głowy

  • aplikacja lotionu oczyszczającego
  • nałożenie maski oczyszczająco- normalizującej z glinką i olejkami eterycznymi
  • wykonanie peelingu trychologicznego
  • oczyszczenie skóry głowy za pomocą szamponu oczyszczającego
  • aplikacja maski nawilżającej na włosy
  • infuzja tlenowa z ampułką oczyszczającą
  • darsonwalizacja skóry głowy
  • fototerapia LLLT

Peeling skóry głowy redukuje warstwę łojowo- rogową, odblokowuje ujścia mieszków włosowych, zwiększa ukrwienie skóry głowy, łagodzi świąd i podrażnienia, zmiękcza i stopniowo usuwa nadmiar łuski w przypadku ŁZS. Ponadto ułatwia wchłanianie składników aktywnych zawartych w preparatach trychologicznych.

Infuzja tlenowa polega na wprowadzeniu do skóry składników aktywnych ampułki z wykorzystaniem sprzężonego tlenu, który dotlenia, zwiększa krążenie, wycisza pracę gruczołów łojowych oraz zmniejsza ilość bakterii.

Darsonwalizacja zwiększa ukrwienie oraz wspomaga efektywniejsze wchłanianie składników aktywnych z preparatów. Podczas kontaktu peloty ze skórą wytwarzany jest ozon, który ma silne właściwości antybakteryjne.

Fototerapia LLLT (ang. Low Level Laser Therapy) polega na wytwarzaniu niskoenergetycznego światła czerwonego, które jest skoncentrowane i dociera bezpośrednio do mieszków włosowych, działając na zasadzie biostymulacji. Podwyższa się poziom energii komórkowej dzięki zwiększonej produkcji ATP. Wzrost syntezy białek wpływa na poprawę przepuszczalności komórek, przyspieszając transport substancji odżywczych i tlenu do komórek. Poprawa krążenia skórnego zwiększa dotlenienie mieszków włosowych. Ponadto stymuluje proliferację komórek u podstawy mieszka włosowego.

Wskazania:

  • nadmierne wypadanie włosów
  • łysienie
  • łysienie androgenowe
  • łysienie telogenowe
  • łysienie anagenowe
  • łysienie plackowate
  • łysienie menopauzalne
  • łysienie polekowe
  • łysienie psychogenne
  • łysienie trakcyjne
  • łojotok skóry głowy
  • łojotokowe zapalenie skóry głowy
  • łupież

Czas trwania zabiegu: 60 minut Zalecana seria: 4-6 zabiegów w częstotliwości 7-10 dni

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę w dogodnej dla Ciebie porze!

Zabieg pomocny dla problemów:

Łojotok skóry głowy

Łojotok skóry głowy

Łojotok to schorzenie polegające na nadczynności gruczołów łojowych i prowadzi do szybkiego przetłuszczania się skóry głowy i włosów. Nadmierna praca gruczołów łojowych najczęściej spowodowana jest zaburzeniami hormonalnymi i zazwyczaj nasilona w okresie dojrzewania.

Łysienie anagenowe

Łysienie anagenowe

Wywołane bardzo silnym bodźcem, występuje gwałtowne spowolnienie lub całkowite zahamowanie podziałów komórkowych w macierzy włosa.

Łupież

Łupież

Łupież polega na złuszczaniu powierzchownych warstw zrogowaciałego naskórka w postaci srebrzysto-popielatych łusek. Często towarzyszy temu podrażnienie oraz świąd. Może rozwinąć się zarówno na suchej jak i na tłustej skórze głowy.

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe

Wywołane zwiększoną wrażliwością mieszków włosowych na działanie pochodnej testosteronu, czyli dihydrotestosteronu (DHT)- hormonu androgenowego, który powoduje miniaturyzację mieszków włosowych, skraca cykl wzrost włosa, zmniejsza ukrwienie, powoduje ścieńczenie włosów oraz ich stopniową utratę.

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate

Charakteryzuje się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk wyłysienia. Skóra w miejscach pozbawionych włosów pozostaje niezmieniona i nie wykazuje cech zapalnych.

Łysienie menopauzalne

Łysienie menopauzalne

Występuje u kobiet w okresie menopauzy, najczęściej po 45 roku życia. Charakteryzuje się rozległym przerzedzeniem włosów na szczycie głowy przy towarzyszących innych objawach przekwitania.

Łysienie polekowe

Łysienie polekowe

Efekt uboczny stosowania niektórych leków lub występuje po zaprzestaniu stosowania środków farmakologicznych.

Łysienie telogenowe

Łysienie telogenowe

Charakteryzuje się nagłą i nadmierną utratą włosów. Występuje niezależnie od wieku i jest pierwszym objawem sugerującym, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego.

Łysienie trakcyjne

Łysienie trakcyjne

Zwane inaczej łysieniem mechanicznym, które może być spowodowane miejscowym podrażnieniem mieszków włosowych w wyniku noszenia zbyt ciasnych fryzur typu kok, kucyk, warkocz, dredy, doczepy a także przedłużaniem i zagęszczaniem włosów.

Łysienie psychogenne

Łysienie psychogenne

Utrata włosów spowodowana czynnikami psychogennymi na tle nerwowym.

Łysienie

Łysienie

Łysienie stanowi zaburzenie równowagi między utratą włosów a ich odrostem i cechuje się gwałtownym lub stopniowym przebiegiem.

Nadmierne wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów

Utrata więcej niż 100-150 włosów dziennie świadczy o nadmiernym wypadaniu włosów. To pierwszy objaw, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Przyczyny wypadania włosów mogą mieć różne podłoża, zarówno zewnątrz jak i wewnątrzpochodne.