Łysienie plackowate

Charakteryzuje się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk wyłysienia. Skóra w miejscach pozbawionych włosów pozostaje niezmieniona i nie wykazuje cech zapalnych.

Łysienie plackowate
Wróć do Trychologia

Opis schorzenia

Pierwsze ognisko wyłysienia jest prawie zawsze pojedyncze, okrągłe o średnicy do kilku centymetrów, ostro odgraniczone od otaczającej je skóry owłosionej i może pojawić się u osoby w dobrym stanie ogólnym. Często ma charakter nawrotowy i nieprzewidywalny przebieg.

Początkowo powstaje pojedyncze ognisko o okrągłym lub owalnym kształcie ostro odgraniczone od otoczenia. Skóra w tym miejscu może mieć kolor biały, żółty lub różowy. Dotychczas przyczyna łysienia plackowatego nie została jednoznacznie określona.

Czynniki sprzyjające łysieniu plackowatemu

Do głównych czynników zalicza się podłoże autoimmunologiczne, psychogenne, genetyczne lub współistnieje z innymi chorobami. W łysieniu plackowatym nie dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych i komórek macierzystych w mieszkach, dzięki czemu możliwy jest odrost włosów w miejscach objętych wyłysieniem.

W gabinecie TRICHODERMEDICA na podstawie przeprowadzonego wywiadu trychologicznego oraz wykonania trichoskopii, zdiagnozujemy przyczynę łysienia plackowatego oraz przedstawimy bogatą ofertę zabiegów wzmacniających oraz stymulujących odrost włosów.

Pomożemy dobrać odpowiednie preparaty trychologiczne wspomagające terapię oraz suplementację, która pozwoli przyspieszyć odrost włosów.

Metody stosowane w gabinecie TRICHODERMEDICA:

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem właściwego zabiegu - umów się na konsultację trychologiczną z trichoskopią.

');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;} ');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;}

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę w dogodnej dla Ciebie porze!

REZERWUJ WIZYTĘlubZADZWOŃ 780 760 730

Zabieg pomocny dla problemów:

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry mikroigiełkami, stymulując naturalne zdolności regeneracyjne. Ponadto, w skórze tworzą się mikrokanały, dzięki którym substancje aktywne z zastosowanego preparatu wprowadzane są w głąb skóry. Wpływa to na syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, wygładza zmarszczki oraz przywraca skórze jędrność. Skóra odzyskuje właściwy poziom nawilżenia, równomierny koloryt oraz promienny wygląd.

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa

Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry substancji aktywnych za pomocą sprzężonego tlenu, który ułatwia efektywne przenikanie ich do skóry.

Zabieg oczyszczający skórę głowy

Zabieg oczyszczający skórę głowy

Zabieg polega na głębokim oczyszczeniu skóry głowy z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, nagromadzonych zanieczyszczeń oraz pozostałości preparatów pielęgnacyjnych lub stylizacyjnych.

Zabieg wzmacniający/stymulujący odrost włosów

Zabieg wzmacniający/stymulujący odrost włosów

Zabieg polega na oczyszczeniu skóry głowy, poprawia mikrokrążenie skórne, dotlenia mieszki włosowe oraz wzmacnia cienkie i osłabione włosy, stymulując ich odrost. Zabieg zalecany jest w przypadku nadmiernej utraty włosów oraz spowolnionego ich wzrostu.

Darsonwalizacja

Darsonwalizacja

W zabiegu wykorzystuje się prądy wysokiej częstotliwości, które powodują wytworzenie ciepła.

Dr Cyj Hair Filler

Dr Cyj Hair Filler

Terapia peptydowa preparatem Dr Cyj Hair Filler zawiera 7 opatentowanych peptydów w połączeniu z kwasem hialuronowym. Peptydy naśladują obecne w naszym organizmie substancje, oddziałując na procesy komórkowe, które odpowiedzialne są za wzrost włosów.

Trychologia

Konsultacja trychologicznaZabieg stymulujący odrost włosówMezoterapia skóry głowyInfuzja tlenowa skóry głowyDr Cyj
© 2024 Arkadiusz Koziarz All rights reserved