Konsultacja trychologiczna

Metoda diagnostyczna, która umożliwia przeprowadzenie wnikliwego wywiadu dotyczącego stanu zdrowia oraz danego schorzenia

Konsultacja trychologiczna
Wróć do Trychologia

W gabinecie TRICHODERMEDICA konsultacja trychologiczna obejmuje:

  • przeprowadzenie wnikliwego wywiadu dotyczącego stanu zdrowia oraz danego schorzenia
  • zapoznanie się z dostarczoną dokumentacją (aktualne wyniki badań laboratoryjnych)
  • wykonanie badania skóry głowy za pomocą trichoskopu DinoLite
  • postawienie diagnozy
  • dobór właściwej trychoterapii
  • zalecenia kuracji domowej

Czas trwania konsultacji: 45-60 min

Przygotowanie do badania trychologicznego: W dniu badania trichoskopem należy nie myć włosów. Najlepiej zrobić to 1-2 dni przed przystąpieniem do badania. Nie należy stosować preparatów stylizujących m.in. lakieru, suchego szamponu, które zaburzają rzeczywisty obraz podczas badania. Nie powinno się również farbować włosów i wykonywać trwałej ondulacji kilka dni przed badaniem.

TRICHOSKOPIA

Opis badania trichoskopem:

Trichoskopia to nieinwazyjne oraz bezpieczne badanie obrazowe skóry głowy i włosów. Może być przeprowadzane u osób w każdym wieku. Za pomocą urządzenia zwanego trichoskop, który wyposażony jest w różne skale powiększenia oraz specjalistyczne źródło światła można otrzymać bardzo precyzyjny obraz skóry głowy, który ułatwi zdiagnozowanie danego schorzenia. Obraz z mikrokamery widoczny jest także dla osoby poddawanej badaniu.

W 200x powiększeniu możliwa jest ocena stanu mieszków włosowych, naczyń krwionośnych, stopnia produkcji łoju lub określenie kondycji łodyg włosów. Na podstawie badania mikrokamerą możliwe jest określenie przyczyny wypadania włosów, rodzaju łysienia oraz stopnia jego zaawansowania.

Cel badania:

Badanie mikrokamerą przeprowadzane jest w celu ustalenia przyczyny danego problemu skórnego oraz ułatwia postawienie trafnej diagnozy. Ponadto, analiza umożliwia dobranie odpowiedniej kuracji trychologicznej, która ma na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowanie skóry oraz umożliwia obiektywną ocenę jej skuteczności na podstawie archiwizacji zdjęć, które wykonywane są podczas badania.

');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;} ');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;}

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę w dogodnej dla Ciebie porze!

REZERWUJ WIZYTĘlubZADZWOŃ 780 760 730

Trychologia

Konsultacja trychologicznaZabieg stymulujący odrost włosówMezoterapia skóry głowyInfuzja tlenowa skóry głowyDr Cyj
© 2024 Arkadiusz Koziarz All rights reserved