Łysienie telogenowe

Charakteryzuje się nagłą i nadmierną utratą włosów. Występuje niezależnie od wieku i jest pierwszym objawem sugerującym, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego.

Łysienie telogenowe
Wróć do Trychologia

Mechanizm utraty włosów

Mechanizm utraty włosów polega na skróceniu fazy wzrostu włosa- anagenu, a wydłużeniu fazy spoczynkowej- telogenu. Nadmierne wypadanie włosów występuje najczęściej 3 miesiące po wystąpieniu czynnika inicjującego. Przeważnie wypada od 500 do 1000 włosów dziennie, największa ilość podczas mycia i szczotkowania. Do głównych przyczyn zaliczają się choroby infekcyjne, utrzymująca się przez kilka dni wysoka gorączka, zabiegi chirurgiczne, przyjmowanie niektórych leków, zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy, odstawienie środków antykoncepcyjnych, drastyczna dieta, obecność pasożytów lub narażenie na nagły czynnik emocjonalny lub przewlekły stres.

Łysienie telogenowe ma charakter odwracalny, pod warunkiem że organizm powróci do równowagi. Czasem może przybrać postać przewlekłą, stąd najważniejsza jest właściwa diagnoza i opracowanie odpowiedniej trychoterapii.

Oferta

W gabinecie TRICHODERMEDICA na podstawie przeprowadzonego wywiadu trychologicznego oraz wykonania trichoskopii, zdiagnozujemy przyczynę łysienia telogenowego oraz przedstawimy bogatą ofertę zabiegów wzmacniających i hamujących nadmierne wypadanie włosów. Pomożemy dobrać odpowiednie preparaty trychologiczne wspomagające terapię oraz suplementację, która pozwoli ograniczyć postępującą utratę włosów.

Metody stosowane w gabinecie TRICHODERMEDICA:

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem właściwego zabiegu- umów się na konsultację trychologiczną z trichoskopią

');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;} ');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;}

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę w dogodnej dla Ciebie porze!

REZERWUJ WIZYTĘlubZADZWOŃ 780 760 730

Zabieg pomocny dla problemów:

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry mikroigiełkami, stymulując naturalne zdolności regeneracyjne. Ponadto, w skórze tworzą się mikrokanały, dzięki którym substancje aktywne z zastosowanego preparatu wprowadzane są w głąb skóry. Wpływa to na syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, wygładza zmarszczki oraz przywraca skórze jędrność. Skóra odzyskuje właściwy poziom nawilżenia, równomierny koloryt oraz promienny wygląd.

Analiza pierwiastkowa włosów

Analiza pierwiastkowa włosów

Metoda diagnostyczna, która umożliwia ocenę równowagi oraz aktualny stan odżywienia organizmu. Głównym celem APW jest znalezienie przyczyny problemów ze skórą głowy oraz nadmierną utratą włosów.

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa

Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry substancji aktywnych za pomocą sprzężonego tlenu, który ułatwia efektywne przenikanie ich do skóry.

Zabieg oczyszczający skórę głowy

Zabieg oczyszczający skórę głowy

Zabieg polega na głębokim oczyszczeniu skóry głowy z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, nagromadzonych zanieczyszczeń oraz pozostałości preparatów pielęgnacyjnych lub stylizacyjnych.

Zabieg wzmacniający/stymulujący odrost włosów

Zabieg wzmacniający/stymulujący odrost włosów

Zabieg polega na oczyszczeniu skóry głowy, poprawia mikrokrążenie skórne, dotlenia mieszki włosowe oraz wzmacnia cienkie i osłabione włosy, stymulując ich odrost. Zabieg zalecany jest w przypadku nadmiernej utraty włosów oraz spowolnionego ich wzrostu.

Darsonwalizacja

Darsonwalizacja

W zabiegu wykorzystuje się prądy wysokiej częstotliwości, które powodują wytworzenie ciepła.

Dr Cyj Hair Filler

Dr Cyj Hair Filler

Terapia peptydowa preparatem Dr Cyj Hair Filler zawiera 7 opatentowanych peptydów w połączeniu z kwasem hialuronowym. Peptydy naśladują obecne w naszym organizmie substancje, oddziałując na procesy komórkowe, które odpowiedzialne są za wzrost włosów.

Trychologia

Konsultacja trychologicznaZabieg stymulujący odrost włosówMezoterapia skóry głowyInfuzja tlenowa skóry głowyDr Cyj
© 2024 Arkadiusz Koziarz All rights reserved