Łysienie psychogenne

Utrata włosów spowodowana czynnikami psychogennymi na tle nerwowym.

Łysienie psychogenne
Wróć do Trychologia

Rodzaje łysienia psychogennego

  • Łysienie neurotyczne - ma charakter odwracalny, polega na intensywnym, nadmiernym wypadaniu włosów, które może być wywołane traumatycznymi przeżyciami, przewlekłym stresem lub depresją. Do utraty włosów przyczyniają się substancje wydzielane przez organizm wskutek doświadczenia sytuacji stresogennej – nadnerczowe glikokortykosteroidy, katecholaminy, a także kortykotropina lub kortykoliberyna. Jednorazowy, ale intensywny stres lub długotrwałe narażenie na napięcie nerwowe może spowodować równomierną, rozlaną formę utraty włosów.
  • Trichotillomania - polega na nawykowym wyrywaniu włosów z głowy, a także rzęs lub brwi. Doprowadza do powstania ognisk przerzedzenia lub wyłysienia, włosy są nierównej długości. Występuje zarówno u dzieci jak i u dorosłych i częściej dotyczy kobiet. Niejednokrotnie czynnikiem inicjującym jest silny wstrząs psychiczny, przewlekły stres lub depresja. Skłonność do tego zaburzenia może pojawić się u osób cierpiących na nerwicę natręctw. Terapia jest długotrwała, a efekty zależą od tego, czy uszkodzone zostały także mieszki włosowe. W przypadku, gdy nie doszło do uszkodzenia mieszków, włosy odrastają, ale mogą być osłabione i łamliwe.

W gabinecie TRICHODERMEDICA na podstawie przeprowadzonego wywiadu trychologicznego oraz wykonania trichoskopii pomożemy ustalić czy utrata włosów występuje z powodu czynników psychogennych lub stresu. Jeśli tak, to istotne w całym procesie leczenia jest przede wszystkim wyeliminowanie przyczyny problemu czyli stresu. Ważny jest również czas reakcji - nieleczone łysienie neurotyczne zwiększa stres u pacjentów, co powoduje nasilone wypadanie włosów. Zajmujemy się wspomaganiem terapii w trakcie lub po zakończonym leczeniu przez psychologa lub psychiatrę. Przedstawimy bogatą ofertę zabiegów wzmacniających oraz stymulujących odrost włosów. Pomożemy dobrać odpowiednie preparaty trychologiczne wspomagające terapię oraz suplementację, która pozwoli wzmocnić włosy i pobudzić ich odrost.

Metody stosowane w gabinecie TRICHODERMEDICA:

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem właściwego zabiegu - umów się na konsultację trychologiczną z trichoskopią.

');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;} ');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;}

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę w dogodnej dla Ciebie porze!

REZERWUJ WIZYTĘlubZADZWOŃ 780 760 730

Zabieg pomocny dla problemów:

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry mikroigiełkami, stymulując naturalne zdolności regeneracyjne. Ponadto, w skórze tworzą się mikrokanały, dzięki którym substancje aktywne z zastosowanego preparatu wprowadzane są w głąb skóry. Wpływa to na syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, wygładza zmarszczki oraz przywraca skórze jędrność. Skóra odzyskuje właściwy poziom nawilżenia, równomierny koloryt oraz promienny wygląd.

Analiza pierwiastkowa włosów

Analiza pierwiastkowa włosów

Metoda diagnostyczna, która umożliwia ocenę równowagi oraz aktualny stan odżywienia organizmu. Głównym celem APW jest znalezienie przyczyny problemów ze skórą głowy oraz nadmierną utratą włosów.

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa

Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry substancji aktywnych za pomocą sprzężonego tlenu, który ułatwia efektywne przenikanie ich do skóry.

Zabieg oczyszczający skórę głowy

Zabieg oczyszczający skórę głowy

Zabieg polega na głębokim oczyszczeniu skóry głowy z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, nagromadzonych zanieczyszczeń oraz pozostałości preparatów pielęgnacyjnych lub stylizacyjnych.

Zabieg wzmacniający/stymulujący odrost włosów

Zabieg wzmacniający/stymulujący odrost włosów

Zabieg polega na oczyszczeniu skóry głowy, poprawia mikrokrążenie skórne, dotlenia mieszki włosowe oraz wzmacnia cienkie i osłabione włosy, stymulując ich odrost. Zabieg zalecany jest w przypadku nadmiernej utraty włosów oraz spowolnionego ich wzrostu.

Darsonwalizacja

Darsonwalizacja

W zabiegu wykorzystuje się prądy wysokiej częstotliwości, które powodują wytworzenie ciepła.

Dr Cyj Hair Filler

Dr Cyj Hair Filler

Terapia peptydowa preparatem Dr Cyj Hair Filler zawiera 7 opatentowanych peptydów w połączeniu z kwasem hialuronowym. Peptydy naśladują obecne w naszym organizmie substancje, oddziałując na procesy komórkowe, które odpowiedzialne są za wzrost włosów.

Trychologia

Konsultacja trychologicznaZabieg stymulujący odrost włosówMezoterapia skóry głowyInfuzja tlenowa skóry głowyDr Cyj
© 2024 Arkadiusz Koziarz All rights reserved