Łojotok skóry głowy

Łojotok to schorzenie polegające na nadczynności gruczołów łojowych i prowadzi do szybkiego przetłuszczania się skóry głowy i włosów. Nadmierna praca gruczołów łojowych najczęściej spowodowana jest zaburzeniami hormonalnymi i zazwyczaj nasilona w okresie dojrzewania.

Łojotok skóry głowy
Wróć do Trychologia

Oprócz czynników hormonalnych do powstania nadmiernego łojotoku przyczynia się niewłaściwie zbilansowana dieta lub nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy. Zbyt agresywne detergenty zawarte w szamponach usuwają płaszcz hydrolipidowy, powodując pobudzenie pracy gruczołów łojowych w celu szybkiego odbudowania płaszcza. Suszenie gorącym nawiewem suszarki, przegrzewanie skóry, a także przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach również może doprowadzić do nadczynności gruczołów łojowych. Zalegająca na skórze wydzielina łojowa ma negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie cebulek włosów i może przyczynić się do osłabienia włosów.

W gabinecie TRICHODERMEDICA na podstawie przeprowadzonego wywiadu trychologicznego oraz wykonania trichoskopii, zdiagnozujemy przyczynę nadmiernego łojotoku oraz przedstawimy bogatą ofertę zabiegów oczyszczających oraz normalizujących pracę gruczołów łojowych. Niejednokrotnie rekomendujemy konsultację z lekarzem endokrynologiem lub ginekologiem w celu wykluczenia zaburzeń hormonalnych oraz konsultację z dietetykiem w celu ustalenia odpowiednio zbilansowanej diety. W celu skutecznego ograniczenia łojotoku zaleca się wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji domowej. Pomożemy dobrać odpowiednie preparaty trychologiczne wspomagające terapię.

Metody stosowane w gabinecie TRICHODERMEDICA:

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem właściwego zabiegu - umów się na konsultację trychologiczną z trichoskopią.

');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;} ');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;}

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę w dogodnej dla Ciebie porze!

REZERWUJ WIZYTĘlubZADZWOŃ 780 760 730

Zabieg pomocny dla problemów:

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa

Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry substancji aktywnych za pomocą sprzężonego tlenu, który ułatwia efektywne przenikanie ich do skóry.

Zabieg przeciwłojotokowy

Zabieg przeciwłojotokowy

Polega na głębokim oczyszczeniu skóry głowy z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, nagromadzonych zanieczyszczeń oraz pozostałości preparatów pielęgnacyjnych lub stylizacyjnych. Normalizuje pracę gruczołów łojowych, zmniejsza nadmierny łojotok oraz przywraca skórze właściwe pH. Minimalizuje objawy łojotokowego zapalenia skóry.

Zabieg oczyszczający skórę głowy

Zabieg oczyszczający skórę głowy

Zabieg polega na głębokim oczyszczeniu skóry głowy z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, nagromadzonych zanieczyszczeń oraz pozostałości preparatów pielęgnacyjnych lub stylizacyjnych.

Darsonwalizacja

Darsonwalizacja

W zabiegu wykorzystuje się prądy wysokiej częstotliwości, które powodują wytworzenie ciepła.

Trychologia

Konsultacja trychologicznaZabieg stymulujący odrost włosówMezoterapia skóry głowyInfuzja tlenowa skóry głowyDr Cyj
© 2024 Arkadiusz Koziarz All rights reserved