Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa skóry głowy jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów w walce z nadmiernym wypadaniem włosów, łysieniem oraz osłabionymi i wolno rosnącymi włosami.

Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy
Wróć do Trychologia

Opis zabiegu i działanie:

Hamuje wypadanie włosów oraz jednocześnie pobudza wzrost nowych. Wzmacnia ich strukturę, odżywia oraz poprawia mikrokrążenie skóry głowy. Zabieg polega na śródskórnej iniekcji indywidualnie dobranych składników aktywnych bezpośrednio do głębszych warstw skóry, dzięki czemu omijana jest bariera naskórkowa, która blokuje przenikanie większości kosmetyków. Podawany preparat jest dobierany indywidualnie w zależności od danego problemu. Najczęściej w skład ampułki wchodzą witaminy, mikroelementy, aminokwasy, peptydy, kwas hialuronowy oraz komórki macierzyste. Zabiegowi może towarzyszyć dyskomfort, którego intensywność jest uzależniona od indywidualnego progu odczuwania bodźców.

Etapy zabiegu mezoterapii igłowej:

  1. Wywiad medyczny w celu wykluczenia przeciwwskazań do wykonania zabiegu
  2. Dezynfekcja skóry głowy
  3. Śródskórna iniekcja indywidualnie dobranego preparatu

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:

Efekty zabiegu mezoterapii igłowej:

  • rewitalizacja mieszków włosowych
  • wzmocnienie włosów oraz zahamowanie procesu ich ścieńczania
  • ograniczenie nadmiernego wypadania włosów
  • zwiększenie gęstości oraz odrost nowych włosów
  • zwiększone krążenie w mieszkach włosowych
  • poprawa kondycji włosów

Czas trwania zabiegu: 30 minut

Zalecana seria: 6-8 zabiegów. Pierwsze 4 zabiegi z częstotliwością 14 dni, kolejne zabiegi z częstotliwością 30 dni. Po zakończonej serii, ważne jest wykonywanie zabiegów przypominających, których częstotliwość ustalana jest indywidualnie.

Przygotowanie do zabiegu mezoterapii igłowej:

Zabieg poprzedzony jest przeprowadzeniem wnikliwego wywiadu, który ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Przed zabiegiem skóra głowy powinna być oczyszczona w tym samym dniu oraz pozbawiona preparatów stylizujących. Ponadto, nie należy spożywać alkoholu 24 godziny przed zabiegiem. Leki przeciwzakrzepowe powinny zostać odstawione minimum 5-7 dni przed zabiegiem.

Postępowanie po zabiegu:

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry, zwiększona wrażliwość lub lekki ból w miejscach podania preparatu. Nie ma konieczności rezygnacji z życia zawodowego. Należy unikać ekspozycji słonecznej, korzystania z solarium oraz basenu i sauny przez kilka dni po zabiegu. Zabrania się stosowania laserów, wykonywania peelingu skóry głowy lub aplikacji silnych kosmetyków, które mogą podrażnić skórę w miejscach iniekcji przez minimum 14 dni.

');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;} ');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;}

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę w dogodnej dla Ciebie porze!

REZERWUJ WIZYTĘlubZADZWOŃ 780 760 730

Zabieg pomocny dla problemów:

Łysienie anagenowe

Łysienie anagenowe

Wywołane bardzo silnym bodźcem, występuje gwałtowne spowolnienie lub całkowite zahamowanie podziałów komórkowych w macierzy włosa.

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe

Wywołane zwiększoną wrażliwością mieszków włosowych na działanie pochodnej testosteronu, czyli dihydrotestosteronu (DHT)- hormonu androgenowego, który powoduje miniaturyzację mieszków włosowych, skraca cykl wzrost włosa, zmniejsza ukrwienie, powoduje ścieńczenie włosów oraz ich stopniową utratę.

Łysienie menopauzalne

Łysienie menopauzalne

Występuje u kobiet w okresie menopauzy, najczęściej po 45 roku życia. Charakteryzuje się rozległym przerzedzeniem włosów na szczycie głowy przy towarzyszących innych objawach przekwitania.

Łysienie polekowe

Łysienie polekowe

Efekt uboczny stosowania niektórych leków lub występuje po zaprzestaniu stosowania środków farmakologicznych.

Łysienie psychogenne

Łysienie psychogenne

Utrata włosów spowodowana czynnikami psychogennymi na tle nerwowym.

Łysienie telogenowe

Łysienie telogenowe

Charakteryzuje się nagłą i nadmierną utratą włosów. Występuje niezależnie od wieku i jest pierwszym objawem sugerującym, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego.

Łysienie trakcyjne

Łysienie trakcyjne

Zwane inaczej łysieniem mechanicznym, które może być spowodowane miejscowym podrażnieniem mieszków włosowych w wyniku noszenia zbyt ciasnych fryzur typu kok, kucyk, warkocz, dredy, doczepy a także przedłużaniem i zagęszczaniem włosów.

Łysienie

Łysienie

Łysienie stanowi zaburzenie równowagi między utratą włosów a ich odrostem i cechuje się gwałtownym lub stopniowym przebiegiem.

Nadmierne wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów

Utrata więcej niż 100-150 włosów dziennie świadczy o nadmiernym wypadaniu włosów. To pierwszy objaw, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Przyczyny wypadania włosów mogą mieć różne podłoża, zarówno zewnątrz jak i wewnątrzpochodne.

Siwienie włosów

Siwienie włosów

Siwienie włosów jest naturalnym procesem wynikającym ze starzenia się organizmu.

Trychologia

Konsultacja trychologicznaZabieg stymulujący odrost włosówMezoterapia skóry głowyInfuzja tlenowa skóry głowyDr Cyj
© 2024 Arkadiusz Koziarz All rights reserved