Trichodynia

Schorzenie określane jako “ból skóry głowy” lub “ból włosów”, który odczuwalny jest samoistnie lub podczas poruszania włosami.

Trichodynia
Wróć do Trychologia

Opis oraz przyczyny schorzenia

Nadwrażliwość oraz nadmierna tkliwość skóry głowy często towarzyszy nadmiernemu wypadaniu włosów. Może mieć związek zarówno z telogenowym wypadaniem włosów, łysieniem plackowatym, łysieniem androgenowym jak również z łysieniem bliznowaciejącym. Najprawdopodobniej ma podłoże psychosomatyczne, a jej przyczyna jest wieloczynnikowa.

Zazwyczaj ma związek ze stresem, bezsennością lub stanami lękowymi czy depresją. Trichodynia wywołana jest przez neuropeptyd P, czyli peptyd neuronalny, który skorelowany jest z napięciem nerwowym. W pierwszej kolejności należy wyeliminować podłoże, które prowadzi do nadmiernego uwalniana się neuropeptydu P.

W gabinecie TRICHODERMEDICA na podstawie przeprowadzonego wywiadu trychologicznego oraz wykonania trichoskopii zdiagnozujemy trichodynię. Na początku ustalimy czy mamy do czynienia z tym schorzeniem na podstawie różnicowania z innymi dermatozami objawiającymi się również pieczeniem i nadwrażliwością skóry. Przedstawimy bogatą ofertę zabiegów kojąco-łagodzących oraz nawilżających, które ukoją nadwrażliwą skórę głowy.

Pomożemy dobrać odpowiednie preparaty trychologiczne wspomagające terapię oraz suplementację, która pozwoli zredukować nadreaktywność skóry.

Metody stosowane w gabinecie TRICHODERMEDICA:

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem właściwego zabiegu - umów się na konsultację trychologiczną z trichoskopią.

');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;} ');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;}

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę w dogodnej dla Ciebie porze!

REZERWUJ WIZYTĘlubZADZWOŃ 780 760 730

Zabieg pomocny dla problemów:

Analiza pierwiastkowa włosów

Analiza pierwiastkowa włosów

Metoda diagnostyczna, która umożliwia ocenę równowagi oraz aktualny stan odżywienia organizmu. Głównym celem APW jest znalezienie przyczyny problemów ze skórą głowy oraz nadmierną utratą włosów.

Fototerapia LLLT (ang. Low Level Laser Therapy)

Fototerapia LLLT (ang. Low Level Laser Therapy)

Innowacyjny zabieg fototerapii posiadający 7 certyfikatów potwierdzających skuteczność działania.

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa

Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry substancji aktywnych za pomocą sprzężonego tlenu, który ułatwia efektywne przenikanie ich do skóry.

Zabieg kojąco-nawilżający

Zabieg kojąco-nawilżający

Zabieg polega na poprawie nawilżenia oraz ukojeniu wrażliwej i atopowej skóry głowy. Łagodzi świąd, zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia skóry. Przywraca skórze właściwe pH oraz zmniejsza stany zapalne. Zabieg zalecany jest w przypadku odwodnionej, wrażliwej, podrażnionej i nadreaktywnej skóry głowy.

Darsonwalizacja

Darsonwalizacja

W zabiegu wykorzystuje się prądy wysokiej częstotliwości, które powodują wytworzenie ciepła.

Trychologia

Konsultacja trychologicznaZabieg stymulujący odrost włosówMezoterapia skóry głowyInfuzja tlenowa skóry głowyDr Cyj
© 2024 Arkadiusz Koziarz All rights reserved