Łuszczyca skóry głowy

Łuszczyca należy do przewlekłych chorób autoimmunologicznych o podłożu genetycznym, którą cechuje występowanie dużej ilości grubych łusek i blaszek, które tworzą rozległe zmiany.

Łuszczyca skóry głowy
Wróć do Trychologia

Objawy i przyczyny łuszczycy skóry głowy

Łuszczycy towarzyszy stan zapalny, intensywne łuszczenie naskórka oraz uporczywy świąd. Dochodzi do zaburzenia proliferacji (podziału) komórek naskórka, które w normalnym cyklu naskórka dzielą się co 28-30 dni, a w przypadku łuszczycy podział występuje co 3-4 dni. Zaburzenia hormonalne, infekcje o różnej etiologii, niektóre leki, stres oraz czynniki środowiskowe predysponują do rozwoju zmian łuszczycowych. Łuszczycy może towarzyszyć wypadanie włosów na skutek drapania zmian chorobowych i mechanicznego uszkodzenia.

Nie jest to choroba zakaźna, więc nie można się nią zarazić poprzez kontakt z chorym. Często chorobę można zdiagnozować dzięki pojedynczym zmianom na skórze gładkiej lub na paznokciach.

W gabinecie TRICHODERMEDICA na podstawie przeprowadzonego wywiadu trychologicznego oraz wykonania trichoskopii, zdiagnozujemy łuszczycę skóry głowy. Przedstawimy bogatą ofertę zabiegów łagodzących. Łuszczyca wymaga specjalistycznej opieki dermatologicznej oraz stosowania środków farmakologicznych miejscowych lub doustnych.

Terapię u dermatologa można uzupełnić o zabiegi trychologiczne, które zminimalizują objawy łuszczycy. Bardzo istotna jest profilaktyka - właściwa dieta, unikanie czynników nasilających objawy łuszczycy oraz odpowiednia pielęgnacja skóry w domu. Pomożemy dobrać odpowiednie preparaty trychologiczne wspomagające terapię.

Metody stosowane w gabinecie TRICHODERMEDICA:

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem właściwego zabiegu - umów się na konsultację trychologiczną z trichoskopią.

');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;} ');background-repeat:repeat;-webkit-background-size:50%;background-size:50%;}

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę w dogodnej dla Ciebie porze!

REZERWUJ WIZYTĘlubZADZWOŃ 780 760 730

Zabieg pomocny dla problemów:

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa

Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry substancji aktywnych za pomocą sprzężonego tlenu, który ułatwia efektywne przenikanie ich do skóry.

Lampa Dermalight

Lampa Dermalight

Lampa Dermalight 80 ma postać grzebienia, który emituje promienie UVB o długości fali 311 nm.

Zabieg łagodzący zmiany łuszczycowe

Zabieg łagodzący zmiany łuszczycowe

Zabieg polega na oczyszczeniu miejsc zmienionych chorobowo z łuski łuszczycowej oraz nawilżeniu i łagodzeniu podrażnienia oraz świądu skóry głowy. Zalecany jest w przypadku łuszczycy skóry głowy.

Darsonwalizacja

Darsonwalizacja

W zabiegu wykorzystuje się prądy wysokiej częstotliwości, które powodują wytworzenie ciepła.

Trychologia

Konsultacja trychologicznaZabieg stymulujący odrost włosówMezoterapia skóry głowyInfuzja tlenowa skóry głowyDr Cyj
© 2024 Arkadiusz Koziarz All rights reserved